Crystek Corporation CVCO55CC-2010-2485
CVCO55CC-2010-2485 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55CC-2010-2485
Brief Description
OSC CRO 2010-2485 MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55CC-2010-2485.pdf
Availability of CVCO55CC-2010-2485
QUANTITY
CVCO55CC-2010-2485 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55CC-2010-2485
Internal Part NumberEIS-CVCO55CC-2010-2485
PackagingCut Strip
Frequency Range2010 ~ 2485MHz
Frequency - Center2247.5MHz
Tuning Voltage (VDC)0.5 ~ 18 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15
Icc Max35mA
Kvco (MHz/V)1.5
Power (dBm)5 ±3
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-105
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.59mm)
Voltage - Supply8V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55CC-2010-2485
Related LinksCVCO55CC-, CVCO55CC-2010-2485 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55CC-2010-2485 Details Description
Related parts for CVCO55CC-2010-2485
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 30A TO220AC datasheet.pdf
HIGH-LOW-OFF datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 1100PF 1% 100V RADIAL datasheet.pdf