Crystek Corporation CVCO55CC-2269-2580
CVCO55CC-2269-2580 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55CC-2269-2580
Brief Description
OSC CRO 2269-2580 MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55CC-2269-2580.pdf
Availability of CVCO55CC-2269-2580
QUANTITY
CVCO55CC-2269-2580 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55CC-2269-2580
Internal Part NumberEIS-CVCO55CC-2269-2580
PackagingCut Strip
Frequency Range2269 ~ 2580MHz
Frequency - Center2424.5MHz
Tuning Voltage (VDC)0.1 ~ 16 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15
Icc Max35mA
Kvco (MHz/V)1
Power (dBm)5 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-106
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.59mm)
Voltage - Supply8V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55CC-2269-2580
Related LinksCVCO55CC-, CVCO55CC-2269-2580 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55CC-2269-2580 Details Description
Related parts for CVCO55CC-2269-2580
RES SMD 2.05KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
THERMISTOR FLOAT SWITCH PP .6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 1.6A 355 MOHM TH datasheet.pdf
CAM PULLEY datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf