Crystek Corporation CVCO55CC-2310-2320
CVCO55CC-2310-2320 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55CC-2310-2320
Brief Description
OSC CRO 2310-2320 MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55CC-2310-2320.pdf
Availability of CVCO55CC-2310-2320
QUANTITY
CVCO55CC-2310-2320 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55CC-2310-2320
Internal Part NumberEIS-CVCO55CC-2310-2320
PackagingCut Strip
Frequency Range2310 ~ 2320MHz
Frequency - Center2315MHz
Tuning Voltage (VDC)0.5 ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15
Icc Max30mA
Kvco (MHz/V)0.5 (Typ)
Power (dBm)6 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-120
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.59mm)
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55CC-2310-2320
Related LinksCVCO55CC-, CVCO55CC-2310-2320 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55CC-2310-2320 Details Description
Related parts for CVCO55CC-2310-2320
CAP FILM 0.062UF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
TERM TAB SIAMEZE 12-20AWG .250 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 2B 20MA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 91 OHM 0606 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.9A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 5.6UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE MOUNTING KIT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 120MA 27 OHM TH datasheet.pdf