Crystek Corporation CVCO55CC-2400-2415
CVCO55CC-2400-2415 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55CC-2400-2415
Brief Description
OSC CRO 2400-2415 MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55CC-2400-2415.pdf
Availability of CVCO55CC-2400-2415
QUANTITY
CVCO55CC-2400-2415 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55CC-2400-2415
Internal Part NumberEIS-CVCO55CC-2400-2415
PackagingCut Strip
Frequency Range2400 ~ 2415MHz
Frequency - Center2407.5MHz
Tuning Voltage (VDC)0.3 ~ 4.7 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-25
Icc Max40mA
Kvco (MHz/V)0.5
Power (dBm)4.5 ±2.5
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-116
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.59mm)
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55CC-2400-2415
Related LinksCVCO55CC-, CVCO55CC-2400-2415 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55CC-2400-2415 Details Description
Related parts for CVCO55CC-2400-2415
RES SMD 511 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 1MPA NPN/ ANLG datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.3A T/R datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC4278 datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 10POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 52POS DR LOW P datasheet.pdf