Crystek Corporation CVCO55CC-2567-2741
CVCO55CC-2567-2741 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55CC-2567-2741
Brief Description
OSC CRO 2567-2741 MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55CC-2567-2741.pdf
Availability of CVCO55CC-2567-2741
QUANTITY
CVCO55CC-2567-2741 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55CC-2567-2741
Internal Part NumberEIS-CVCO55CC-2567-2741
PackagingCut Strip
Frequency Range2567 ~ 2741MHz
Frequency - Center2654MHz
Tuning Voltage (VDC)0.1 ~ 16 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15
Icc Max35mA
Kvco (MHz/V)1
Power (dBm)5 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-108
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.59mm)
Voltage - Supply8V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55CC-2567-2741
Related LinksCVCO55CC-, CVCO55CC-2567-2741 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55CC-2567-2741 Details Description
Related parts for CVCO55CC-2567-2741
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS SGL PCB 30GOLD datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf