Crystek Corporation CVCO55CC-3015-3045
CVCO55CC-3015-3045 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55CC-3015-3045
Brief Description
OSC CRO 3015-3045 MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55CC-3015-3045.pdf
Availability of CVCO55CC-3015-3045
QUANTITY
CVCO55CC-3015-3045 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55CC-3015-3045
Internal Part NumberEIS-CVCO55CC-3015-3045
PackagingCut Strip
Frequency Range3015 ~ 3045MHz
Frequency - Center3030MHz
Tuning Voltage (VDC)0.5 ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-25
Icc Max35mA
Kvco (MHz/V)0.6
Power (dBm)0 ±3
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-108
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.59mm)
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55CC-3015-3045
Related LinksCVCO55CC-, CVCO55CC-3015-3045 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55CC-3015-3045 Details Description
Related parts for CVCO55CC-3015-3045
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 24V WT DOME YEL datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
SW SNAP ACT SPDT 15A 0.187" 125V datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf