Crystek Corporation CVPD-034-50-77.76
CVPD-034-50-77.76 picture photo
Mfg. Part Number
CVPD-034-50-77.76
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 77.76MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CVPD-034-50-77.76.pdf
Availability of CVPD-034-50-77.76
QUANTITY
CVPD-034-50-77.76 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVPD-034-50-77.76
Internal Part NumberEIS-CVPD-034-50-77.76
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCVPD-034 Certificate of Compliance
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCVPD-034
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency77.76MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)88mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVPD-034-50-77.76
Related LinksCVPD-034, CVPD-034-50-77.76 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVPD-034-50-77.76 Details Description
Related parts for CVPD-034-50-77.76
CONN HEADER 12POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 300OHM 155DEG TRI datasheet.pdf
IC 12-ST BINARY COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 125PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
KIT DEV BOARD 1.5A FOR IGBT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf