Crystek Corporation CVPD-037X-122.88
CVPD-037X-122.88 picture photo
Mfg. Part Number
CVPD-037X-122.88
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 122.880MHZ 3.3V LVPECL
Datasheet Download
CVPD-037X-122.88.pdf
Availability of CVPD-037X-122.88
QUANTITY
CVPD-037X-122.88 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVPD-037X-122.88
Internal Part NumberEIS-CVPD-037X-122.88
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCVPD-037X
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)56mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVPD-037X-122.88
Related LinksCVPD-037, CVPD-037X-122.88 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVPD-037X-122.88 Details Description
Related parts for CVPD-037X-122.88
IC TXRX BIDIR LV BUSHOLD 20SOP datasheet.pdf
IC BACKUP BATT CNTRLR 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 70A 100V TO-94 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf