Eaton (formerly Cooper Bussmann) CVR-J-60400-M
CVR-J-60400-M picture photo
Mfg. Part Number
CVR-J-60400-M
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
COVER CLASS-J 400A
Datasheet Download
CVR-J-60400-M.pdf
Availability of CVR-J-60400-M
QUANTITY
CVR-J-60400-M Order Process
Ship out your order
Specifications of CVR-J-60400-M
Internal Part NumberEIS-CVR-J-60400-M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVR-J-60400-M
Related LinksCVR-J-, CVR-J-60400-M Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CVR-J-60400-M Details Description
Related parts for CVR-J-60400-M
SWITCH FS ROLLER LEVER GOLD SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X8R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SHLDING FERRULE,PLTD,BULK PKG datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.6A 24 MOHM SMD datasheet.pdf
XFMR,FC,DUAL,1:1,7.5UH,OH, NPB datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER MULT PKG TO 32QFP datasheet.pdf
26POS M H.D FILTER TY3 R/A datasheet.pdf
2700UF 400V 65X105MM 85C 2000H datasheet.pdf