Crystek Corporation CVSS-945-100.000
CVSS-945-100.000 picture photo
Mfg. Part Number
CVSS-945-100.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 100.000MHZ SNWV SMD
Datasheet Download
CVSS-945-100.000.pdf
Availability of CVSS-945-100.000
QUANTITY
CVSS-945-100.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVSS-945-100.000
Internal Part NumberEIS-CVSS-945-100.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCVSS-945
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply5V
Frequency Stability-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.560" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height0.210" (5.33mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVSS-945-100.000
Related LinksCVSS-945, CVSS-945-100.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVSS-945-100.000 Details Description
Related parts for CVSS-945-100.000
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FRONTEND MOD 802.11ABGN 32LGA datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
2.5 RAS 7CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
POT 50 OHM 1000W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT SOLDR datasheet.pdf