Crystek Corporation CVXO-018TX-50-13.5
CVXO-018TX-50-13.5 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-018TX-50-13.5
Brief Description
OSC VCXO 13.50MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-018TX-50-13.5.pdf
Availability of CVXO-018TX-50-13.5
QUANTITY
CVXO-018TX-50-13.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-018TX-50-13.5
Internal Part NumberEIS-CVXO-018TX-50-13.5
TypeVCXO
Frequency13.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-018TX-50-13.5
Related LinksCVXO-018T, CVXO-018TX-50-13.5 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-018TX-50-13.5 Details Description
Related parts for CVXO-018TX-50-13.5
CABL SATA SIGNL 7POS STR-STR .5M datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V 0606 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS GLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SC70 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FILT DSUB 15POS M-F ADPTR datasheet.pdf