Crystek Corporation CVXO-018TX-50-24.704
CVXO-018TX-50-24.704 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-018TX-50-24.704
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 24.704MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-018TX-50-24.704.pdf
Availability of CVXO-018TX-50-24.704
QUANTITY
CVXO-018TX-50-24.704 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-018TX-50-24.704
Internal Part NumberEIS-CVXO-018TX-50-24.704
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCVXO-018T Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCVXO-018T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency24.704MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-018TX-50-24.704
Related LinksCVXO-018TX, CVXO-018TX-50-24.704 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-018TX-50-24.704 Details Description
Related parts for CVXO-018TX-50-24.704
RES SMD 150 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 39MH 1A VERT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 32POS 1.27MM datasheet.pdf
HANDLE BLADE HOLDING 4" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOT23 datasheet.pdf