Crystek Corporation CVXO-018TX-50-34.56
CVXO-018TX-50-34.56 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-018TX-50-34.56
Brief Description
OSC VCXO 34.56MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-018TX-50-34.56.pdf
Availability of CVXO-018TX-50-34.56
QUANTITY
CVXO-018TX-50-34.56 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-018TX-50-34.56
Internal Part NumberEIS-CVXO-018TX-50-34.56
TypeVCXO
Frequency34.56MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-018TX-50-34.56
Related LinksCVXO-018T, CVXO-018TX-50-34.56 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-018TX-50-34.56 Details Description
Related parts for CVXO-018TX-50-34.56
FLEX CABLE - AFF11G/AF11/AFF11G datasheet.pdf
TVS DIODE 5.25VWM 20SOIC datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 1400V ECO-PAC2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
Connector Header 39 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 8POS PIN datasheet.pdf
IC DAC 12BIT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 2M ADJ, 24VAC datasheet.pdf
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters datasheet.pdf