Crystek Corporation CVXO-018TX-50-51.84
CVXO-018TX-50-51.84 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-018TX-50-51.84
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 51.84MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-018TX-50-51.84.pdf
Availability of CVXO-018TX-50-51.84
QUANTITY
CVXO-018TX-50-51.84 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-018TX-50-51.84
Internal Part NumberEIS-CVXO-018TX-50-51.84
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCVXO-018T Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCVXO-018T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency51.84MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-018TX-50-51.84
Related LinksCVXO-018T, CVXO-018TX-50-51.84 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-018TX-50-51.84 Details Description
Related parts for CVXO-018TX-50-51.84
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS datasheet.pdf