Vishay/Dale CW00122R00JE70
CW00122R00JE70 picture photo
Mfg. Part Number
CW00122R00JE70
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22 OHM 1W 5% WW AXIAL
Datasheet Download
CW00122R00JE70.pdf
Availability of CW00122R00JE70
QUANTITY
CW00122R00JE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00122R00JE70
Internal Part NumberEIS-CW00122R00JE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00122R00JE70
Related LinksCW00122, CW00122R00JE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00122R00JE70 Details Description
Related parts for CW00122R00JE70
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 20BIT N-INV 56SSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK RAIL 17MM END PLATE datasheet.pdf
VARISTOR 198V 400A 1210 datasheet.pdf