Vishay/Dale CW00122R00JE70
CW00122R00JE70 picture photo
Mfg. Part Number
CW00122R00JE70
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22 OHM 1W 5% WW AXIAL
Datasheet Download
CW00122R00JE70.pdf
Availability of CW00122R00JE70
QUANTITY
CW00122R00JE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00122R00JE70
Internal Part NumberEIS-CW00122R00JE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00122R00JE70
Related LinksCW00122, CW00122R00JE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00122R00JE70 Details Description
Related parts for CW00122R00JE70
RES CHAS MNT 300 OHM 5% 5W datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
22 SIL MALE HORIZ CONN F/LOCK datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf