Vishay/Dale CW00122R00JS70
CW00122R00JS70 picture photo
Mfg. Part Number
CW00122R00JS70
Brief Description
RES 22 OHM 1W 5% WW AXIAL
Datasheet Download
CW00122R00JS70.pdf
Availability of CW00122R00JS70
QUANTITY
CW00122R00JS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00122R00JS70
Internal Part NumberEIS-CW00122R00JS70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00122R00JS70
Related LinksCW00122, CW00122R00JS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00122R00JS70 Details Description
Related parts for CW00122R00JS70
RES SMD 30.9KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG TO JACK SMA datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3" 8A MED datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 26MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
DIMMING SENSOR W/DAYLIGHTING BLK datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 32POS 2.54 datasheet.pdf