Vishay/Dale CW00512K50JS73
CW00512K50JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW00512K50JS73
Brief Description
RES 12.5K OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW00512K50JS73.pdf
Availability of CW00512K50JS73
QUANTITY
CW00512K50JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00512K50JS73
Internal Part NumberEIS-CW00512K50JS73
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00512K50JS73
Related LinksCW00512, CW00512K50JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00512K50JS73 Details Description
Related parts for CW00512K50JS73
FIXED IND 3.3UH 5A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR ISD1790 datasheet.pdf
IC COUNTER RPPL DUAL 4ST 14-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 20W datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 800MA 200 MOHM TH datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 70MM datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 0.5% 2W 3637 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS CABLE SKT datasheet.pdf