Vishay/Dale CW00512R00JS73
CW00512R00JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW00512R00JS73
Brief Description
RES 12 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW00512R00JS73.pdf
Availability of CW00512R00JS73
QUANTITY
CW00512R00JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00512R00JS73
Internal Part NumberEIS-CW00512R00JS73
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00512R00JS73
Related LinksCW00512, CW00512R00JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00512R00JS73 Details Description
Related parts for CW00512R00JS73
IC REG BUCK ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 5VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 GOBI datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
REFLECTOR RND 1POS BLACK datasheet.pdf