Vishay/Dale CW005220R0JE73HE
CW005220R0JE73HE picture photo
Mfg. Part Number
CW005220R0JE73HE
Brief Description
RES 220 OHM 6.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW005220R0JE73HE.pdf
Availability of CW005220R0JE73HE
QUANTITY
CW005220R0JE73HE Order Process
Ship out your order
Specifications of CW005220R0JE73HE
Internal Part NumberEIS-CW005220R0JE73HE
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)6.5W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW005220R0JE73HE
Related LinksCW005220, CW005220R0JE73HE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW005220R0JE73HE Details Description
Related parts for CW005220R0JE73HE
BOX ALUM UNPAINTED 5.71"LX3.74"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SOCKET INDICATOR SQUARE PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
8 WAY HEADER VERT TALL GOLD datasheet.pdf
RING CORE CHOKE 3X.12MH 200A M8 datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
BRONZE SERV POST CONN #1 SOL-2/ datasheet.pdf
DSUB 37 F PCB STR G ZINC datasheet.pdf