Vishay/Dale CW0054R700JS73
CW0054R700JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0054R700JS73
Brief Description
RES 4.7 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0054R700JS73.pdf
Availability of CW0054R700JS73
QUANTITY
CW0054R700JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0054R700JS73
Internal Part NumberEIS-CW0054R700JS73
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0054R700JS73
Related LinksCW0054R, CW0054R700JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0054R700JS73 Details Description
Related parts for CW0054R700JS73
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 90.9 OHM 1% AXL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 0.075 OHM 20W 5% TO126 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY FLK STG TIN 3POS datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
PEW12 HAND TOOL datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 20A DIN RAIL datasheet.pdf