Vishay/Dale CW00568R00JE73
CW00568R00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW00568R00JE73
Brief Description
RES 68 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW00568R00JE73.pdf
Availability of CW00568R00JE73
QUANTITY
CW00568R00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00568R00JE73
Internal Part NumberEIS-CW00568R00JE73
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00568R00JE73
Related LinksCW00568, CW00568R00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00568R00JE73 Details Description
Related parts for CW00568R00JE73
SENSOR AMP 30PSI ABS .5-4.5 OUT datasheet.pdf
CONN D-SUB HOUSING PLUG 44POS datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 1412 SMD datasheet.pdf
PANEL FRONT 26.6X19X0.5" BE/GY datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf