Vishay/Dale CW005R3300JS73
CW005R3300JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW005R3300JS73
Brief Description
RES 0.33 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW005R3300JS73.pdf
Availability of CW005R3300JS73
QUANTITY
CW005R3300JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW005R3300JS73
Internal Part NumberEIS-CW005R3300JS73
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±90ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW005R3300JS73
Related LinksCW005R3, CW005R3300JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW005R3300JS73 Details Description
Related parts for CW005R3300JS73
IC DAC 12BIT 32CHAN 3V 100LQFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO214AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SW MIN 5A SPDT LFTAN PCB 125V datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44SOJ datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ CHIRP datasheet.pdf
LAMP MTG BRKT datasheet.pdf
SFP+ PATCH CABLE 7M 30AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.5UH 7.5A 1.32 MOHM datasheet.pdf