Vishay/Dale CW010100K0JE123
CW010100K0JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010100K0JE123
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010100K0JE123.pdf
Availability of CW010100K0JE123
QUANTITY
CW010100K0JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010100K0JE123
Internal Part NumberEIS-CW010100K0JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010100K0JE123
Related LinksCW01010, CW010100K0JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010100K0JE123 Details Description
Related parts for CW010100K0JE123
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 6WSON datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 52V 2000W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED ARRAY NEUTRAL WHITE 4400LM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 450V RADIAL datasheet.pdf