Vishay/Dale CW010100R0JB123
CW010100R0JB123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010100R0JB123
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010100R0JB123.pdf
Availability of CW010100R0JB123
QUANTITY
CW010100R0JB123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010100R0JB123
Internal Part NumberEIS-CW010100R0JB123
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010100R0JB123
Related LinksCW01010, CW010100R0JB123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010100R0JB123 Details Description
Related parts for CW010100R0JB123
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 310 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
TPLI 220 A0 16" X 16" datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
HYD CRIMP C-HEAD ASSY,26T datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 300VAC RADIAL datasheet.pdf