Vishay/Dale CW01010K00HB14
CW01010K00HB14 picture photo
Mfg. Part Number
CW01010K00HB14
Brief Description
RES 10K OHM 10W 3% AXIAL
Datasheet Download
CW01010K00HB14.pdf
Availability of CW01010K00HB14
QUANTITY
CW01010K00HB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01010K00HB14
Internal Part NumberEIS-CW01010K00HB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±3%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01010K00HB14
Related LinksCW01010, CW01010K00HB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01010K00HB14 Details Description
Related parts for CW01010K00HB14
IC MICROMANAGER 5% IND 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Z-PACK HS3 HDR ASSY 6R 60P FT datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 6A 1206-8 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.6A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
CABLE ASSY 213 NM NM datasheet.pdf
IC PWR SW USB X1-DFN2018-6 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
EURO TERM BLK VERTICAL 381MM 2C datasheet.pdf