Vishay/Dale CW010110R0JE12HE
CW010110R0JE12HE picture photo
Mfg. Part Number
CW010110R0JE12HE
Brief Description
RES 110 OHM 13W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010110R0JE12HE.pdf
Availability of CW010110R0JE12HE
QUANTITY
CW010110R0JE12HE Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010110R0JE12HE
Internal Part NumberEIS-CW010110R0JE12HE
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)13W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010110R0JE12HE
Related LinksCW010110, CW010110R0JE12HE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010110R0JE12HE Details Description
Related parts for CW010110R0JE12HE
CONN HEADER .100 DUAL R/A 16POS datasheet.pdf
TRANS PNP 260V 15A TO-247 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1000W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 1.60K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 150-162MHZ SMV datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 43MM datasheet.pdf