Vishay/Dale CW01011R00JE73
CW01011R00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01011R00JE73
Brief Description
RES 11 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01011R00JE73.pdf
Availability of CW01011R00JE73
QUANTITY
CW01011R00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01011R00JE73
Internal Part NumberEIS-CW01011R00JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01011R00JE73
Related LinksCW01011, CW01011R00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01011R00JE73 Details Description
Related parts for CW01011R00JE73
CAP CER 47PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 560 OHM 1% 50W datasheet.pdf
IC 4-TO-16 DECOD/DEMUX 24-SOIC datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR PLL 24-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 16MSOP datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 7' REVERSED datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 95MA 12.6 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.7A 29 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TRANS NPN 40V BIPOLAR SC70-3 datasheet.pdf