Vishay/Dale CW01011R00JE733
CW01011R00JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01011R00JE733
Brief Description
RES 11 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01011R00JE733.pdf
Availability of CW01011R00JE733
QUANTITY
CW01011R00JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01011R00JE733
Internal Part NumberEIS-CW01011R00JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01011R00JE733
Related LinksCW01011, CW01011R00JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01011R00JE733 Details Description
Related parts for CW01011R00JE733
DIODE GEN PURP 300V 5A GP20 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 12V RED datasheet.pdf
GEN 125MHZ 2CH 16BIT 1GS/S datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.985" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONN AFI JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL6730A datasheet.pdf
TERM PLUG HORIZ 50MM 12C GREEN datasheet.pdf