Vishay/Dale CW010121R0JE733
CW010121R0JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW010121R0JE733
Brief Description
RES 121 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010121R0JE733.pdf
Availability of CW010121R0JE733
QUANTITY
CW010121R0JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010121R0JE733
Internal Part NumberEIS-CW010121R0JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010121R0JE733
Related LinksCW01012, CW010121R0JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010121R0JE733 Details Description
Related parts for CW010121R0JE733
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20KHZ 16SOIC datasheet.pdf
IC HIGH SIDE PWR SWITCH D2PAK-5 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT363 datasheet.pdf
LGH 1/2 DBL MLD END datasheet.pdf
MICRO 15POS PIN 12" datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CORNER MIRROR 1756 X 72 MM datasheet.pdf