Vishay/Dale CW01013K50KE123
CW01013K50KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01013K50KE123
Brief Description
RES 13.5K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01013K50KE123.pdf
Availability of CW01013K50KE123
QUANTITY
CW01013K50KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01013K50KE123
Internal Part NumberEIS-CW01013K50KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.5k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01013K50KE123
Related LinksCW01013, CW01013K50KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01013K50KE123 Details Description
Related parts for CW01013K50KE123
CONN EDGECARD 30POS DIP 1MM SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24VIN 5VOUT 1W datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC DDR2 1GB 333MHZ 84BGA datasheet.pdf