Vishay/Dale CW010150K0JE733
CW010150K0JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW010150K0JE733
Brief Description
RES 150K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010150K0JE733.pdf
Availability of CW010150K0JE733
QUANTITY
CW010150K0JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010150K0JE733
Internal Part NumberEIS-CW010150K0JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010150K0JE733
Related LinksCW01015, CW010150K0JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010150K0JE733 Details Description
Related parts for CW010150K0JE733
IC CTRLR PWM CM OVP OCP HV 8SOIC datasheet.pdf
IC SMART POWER MOD 15A SPM32-AA datasheet.pdf
CBL CAT.5E UNSHIELDED RED 0.5M datasheet.pdf
XFRMR T1/E1/CEPT/ISDN-PRI 1:2CT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RESISTOR 4.7KOHM 8W 5% WIREWOUND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf