Vishay/Dale CW010190R0JE123
CW010190R0JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010190R0JE123
Brief Description
RES 190 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010190R0JE123.pdf
Availability of CW010190R0JE123
QUANTITY
CW010190R0JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010190R0JE123
Internal Part NumberEIS-CW010190R0JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)190
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010190R0JE123
Related LinksCW01019, CW010190R0JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010190R0JE123 Details Description
Related parts for CW010190R0JE123
DIODE GEN PURP 100V 1A DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUS TXRX 3ST DUAL 20SO datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.81MM datasheet.pdf
JFET DUAL P-CH 25V TO-78 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf