Vishay/Dale CW0101K300KE73
CW0101K300KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0101K300KE73
Brief Description
RES 1.3K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0101K300KE73.pdf
Availability of CW0101K300KE73
QUANTITY
CW0101K300KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0101K300KE73
Internal Part NumberEIS-CW0101K300KE73
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0101K300KE73
Related LinksCW0101K, CW0101K300KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0101K300KE73 Details Description
Related parts for CW0101K300KE73
RES SMD 0.15 OHM 2% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
VARISTOR 19.8V 500A DISC 13MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 12V OUT 4.2A 50W datasheet.pdf
XFRMR 4PORT 1:2CT 1.2MH SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf