Vishay/Dale CW0101K470KE73
CW0101K470KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0101K470KE73
Brief Description
RES 1.47K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0101K470KE73.pdf
Availability of CW0101K470KE73
QUANTITY
CW0101K470KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0101K470KE73
Internal Part NumberEIS-CW0101K470KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0101K470KE73
Related LinksCW0101K, CW0101K470KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0101K470KE73 Details Description
Related parts for CW0101K470KE73
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3.81MM ORANGE datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 50W DO5 datasheet.pdf