Vishay/Dale CW0101R100KE12
CW0101R100KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0101R100KE12
Brief Description
RES 1.1 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0101R100KE12.pdf
Availability of CW0101R100KE12
QUANTITY
CW0101R100KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0101R100KE12
Internal Part NumberEIS-CW0101R100KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0101R100KE12
Related LinksCW0101R, CW0101R100KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0101R100KE12 Details Description
Related parts for CW0101R100KE12
D-SUB CABLE MFL09K/MC10M/MFL09K datasheet.pdf
SCR SENS 400V 6A TO-202 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 10PS 1.25MM VERT T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
MULTI TERM CONN REC LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
QFN-16-THIN TO DIP-16 SMT ADAPTE datasheet.pdf
16F7027 POWER SUPPLY, SWITCHI datasheet.pdf
TV 18C 18#20 PIN PLUG datasheet.pdf
71000UF 25V 76X143 85C ST datasheet.pdf