Vishay/Dale CW0101R470KE73
CW0101R470KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0101R470KE73
Brief Description
RES 1.47 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0101R470KE73.pdf
Availability of CW0101R470KE73
QUANTITY
CW0101R470KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0101R470KE73
Internal Part NumberEIS-CW0101R470KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0101R470KE73
Related LinksCW0101R, CW0101R470KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0101R470KE73 Details Description
Related parts for CW0101R470KE73
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SHD HDR 16 POS 2MM SDR TH datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FRONT RAIL W/SPRING datasheet.pdf
RES 11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 74MM datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H GOLD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER DUAL LVDS 32-LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.016UF RADIAL datasheet.pdf
3.3 V Upstream Cable Line Driver IC datasheet.pdf