Vishay/Dale CW0101R500JS67
CW0101R500JS67 picture photo
Mfg. Part Number
CW0101R500JS67
Brief Description
RES 1.5 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0101R500JS67.pdf
Availability of CW0101R500JS67
QUANTITY
CW0101R500JS67 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0101R500JS67
Internal Part NumberEIS-CW0101R500JS67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0101R500JS67
Related LinksCW0101R, CW0101R500JS67 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0101R500JS67 Details Description
Related parts for CW0101R500JS67
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.43 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf