Vishay/Dale CW010215R0JE12
CW010215R0JE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW010215R0JE12
Brief Description
RES 215 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010215R0JE12.pdf
Availability of CW010215R0JE12
QUANTITY
CW010215R0JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010215R0JE12
Internal Part NumberEIS-CW010215R0JE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)215
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010215R0JE12
Related LinksCW01021, CW010215R0JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010215R0JE12 Details Description
Related parts for CW010215R0JE12
INSUL RECEPT BLUE 22-.058/.073 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 297V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 3A TO263-5 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 8A 6.9 MOHM TH datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM HER DIFF LOC PIN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf