Vishay/Dale CW01021R50KE73
CW01021R50KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01021R50KE73
Brief Description
RES 21.5 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01021R50KE73.pdf
Availability of CW01021R50KE73
QUANTITY
CW01021R50KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01021R50KE73
Internal Part NumberEIS-CW01021R50KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01021R50KE73
Related LinksCW01021, CW01021R50KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01021R50KE73 Details Description
Related parts for CW01021R50KE73
RES ARRAY 4 RES 400 OHM 8SOIC datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX2M SIG PF datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 50MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 19.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 16SOIC datasheet.pdf