Vishay/Dale CW01022K20KE73
CW01022K20KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01022K20KE73
Brief Description
RES 22.2K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01022K20KE73.pdf
Availability of CW01022K20KE73
QUANTITY
CW01022K20KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01022K20KE73
Internal Part NumberEIS-CW01022K20KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.2k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01022K20KE73
Related LinksCW01022, CW01022K20KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01022K20KE73 Details Description
Related parts for CW01022K20KE73
CONN HEADER .100 SINGL STR 31POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 10A D2PAK datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 300MM WIRE RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 25POS .178M datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf