Vishay/Dale CW01022K50KE123
CW01022K50KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01022K50KE123
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22.5K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01022K50KE123.pdf
Availability of CW01022K50KE123
QUANTITY
CW01022K50KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01022K50KE123
Internal Part NumberEIS-CW01022K50KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.5k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01022K50KE123
Related LinksCW01022, CW01022K50KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01022K50KE123 Details Description
Related parts for CW01022K50KE123
RES SMD 3.16K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN FMALE M12 4POS R/A 7M CABLE datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 800MA 430 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
PHOTOMOS(MOS FET) RELAY W/ SHOT datasheet.pdf
10 MHz, 20 V/レs, G = 1, 2, 4, 8 i CMOS㈢ Programmable Gain Instrumentation Amplifier IC datasheet.pdf