Vishay/Dale CW01024K70JE12
CW01024K70JE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW01024K70JE12
Brief Description
RES 24.7K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01024K70JE12.pdf
Availability of CW01024K70JE12
QUANTITY
CW01024K70JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01024K70JE12
Internal Part NumberEIS-CW01024K70JE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01024K70JE12
Related LinksCW01024, CW01024K70JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01024K70JE12 Details Description
Related parts for CW01024K70JE12
IC VOLT DETECT 4.0V N-CH OD SMD datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 12.0V 700MAH datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY MED 6A SNAPIN datasheet.pdf
CONN HEADER 92POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
16P MTA100 CONN ASSY ON TAPE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 25.2KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP AB-25, AFS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf