Vishay/Dale CW01024R00JE73
CW01024R00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01024R00JE73
Brief Description
RES 24 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01024R00JE73.pdf
Availability of CW01024R00JE73
QUANTITY
CW01024R00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01024R00JE73
Internal Part NumberEIS-CW01024R00JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01024R00JE73
Related LinksCW01024, CW01024R00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01024R00JE73 Details Description
Related parts for CW01024R00JE73
CONN TERMINAL F-CRIMP TIN IDC datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V AXIAL datasheet.pdf
IC RTC BINARY CNT I2C 10-USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 400MW ALF2 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 9.965K OHMS WIRE datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 90POS datasheet.pdf