Vishay/Dale CW01025R00JE733
CW01025R00JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01025R00JE733
Brief Description
RES 25 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01025R00JE733.pdf
Availability of CW01025R00JE733
QUANTITY
CW01025R00JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01025R00JE733
Internal Part NumberEIS-CW01025R00JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01025R00JE733
Related LinksCW01025, CW01025R00JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01025R00JE733 Details Description
Related parts for CW01025R00JE733
OPTOISO 5KV 2CH OPEN COLL 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 11.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CABLE PLUG 3POLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 26POS datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 180MA 2.132 OHM datasheet.pdf