Vishay/Dale CW01027R00JS67
CW01027R00JS67 picture photo
Mfg. Part Number
CW01027R00JS67
Brief Description
RES 27 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01027R00JS67.pdf
Availability of CW01027R00JS67
QUANTITY
CW01027R00JS67 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01027R00JS67
Internal Part NumberEIS-CW01027R00JS67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01027R00JS67
Related LinksCW01027, CW01027R00JS67 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01027R00JS67 Details Description
Related parts for CW01027R00JS67
TESTER COMBO WS & FG W/STAND datasheet.pdf
BATTERY PK S-HD 12.0V C SZ ZINC datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.41K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
VER HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 0.00082UF 5% 1600VDC AX datasheet.pdf