Vishay/Dale CW0102R200JE73
CW0102R200JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0102R200JE73
Brief Description
RES 2.2 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0102R200JE73.pdf
Availability of CW0102R200JE73
QUANTITY
CW0102R200JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0102R200JE73
Internal Part NumberEIS-CW0102R200JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0102R200JE73
Related LinksCW0102R, CW0102R200JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0102R200JE73 Details Description
Related parts for CW0102R200JE73
RES SMD 2.26 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 3POS SNGL TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 80MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
KEYPAD 16 BTN 4X4 SEALED datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.635" 3MM 2LD datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 05CKT datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
508 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf