Vishay/Dale CW01030K00KE733
CW01030K00KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01030K00KE733
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01030K00KE733.pdf
Availability of CW01030K00KE733
QUANTITY
CW01030K00KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01030K00KE733
Internal Part NumberEIS-CW01030K00KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01030K00KE733
Related LinksCW01030, CW01030K00KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01030K00KE733 Details Description
Related parts for CW01030K00KE733
Crystal 3.579545MHz 20ppm 18pF 180 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN HEADER 64 POS STRGHT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 UNF 5V MINI datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 21POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 40K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf