Vishay/Dale CW010316R0KE12
CW010316R0KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW010316R0KE12
Brief Description
RES 316 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010316R0KE12.pdf
Availability of CW010316R0KE12
QUANTITY
CW010316R0KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010316R0KE12
Internal Part NumberEIS-CW010316R0KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)316
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010316R0KE12
Related LinksCW01031, CW010316R0KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010316R0KE12 Details Description
Related parts for CW010316R0KE12
SWITCH BASIC SPDT .1A 25GF 30V datasheet.pdf
BRD SPT SCREW MNT SNAP FIT 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENS 10CM INFRARED T-BEAM 5M CBL datasheet.pdf
IC LI-ION/POLY BATT CHRGR 8-MSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 132 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG VERT 40POS 0.4MM datasheet.pdf
4700UF 250V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf