Vishay/Dale CW01031R00JE123
CW01031R00JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01031R00JE123
Brief Description
RES 31 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01031R00JE123.pdf
Availability of CW01031R00JE123
QUANTITY
CW01031R00JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01031R00JE123
Internal Part NumberEIS-CW01031R00JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)31
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01031R00JE123
Related LinksCW01031, CW01031R00JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01031R00JE123 Details Description
Related parts for CW01031R00JE123
IC FLASH 4MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CARD EDGE 80POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.95A 100 MOHM datasheet.pdf
DSUB 5W5 M datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PANEL MNT TH SKT datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100" datasheet.pdf